TDK Corporation VLBU10060120T-R15L-1
Part No.:
VLBU10060120T-R15L-1
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLBU10060120T-R15L-1.pdf
Description:
FIXED IND 150NH 83A 0.12MOHM SMD
Shipping
Inventory:195
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
83 A
Current - Saturation (Isat):
82A
DC Resistance (DCR):
0.12mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)