TDK Corporation VLBU10060120T-R09L-1
Part No.:
VLBU10060120T-R09L-1
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLBU10060120T-R09L-1.pdf
Description:
FIXED IND 90NH 83A 0.12 MOHM SMD
Shipping
Inventory:600
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
VLBU
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
90 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
83 A
Current - Saturation (Isat):
140A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
0.12mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
1. How to order VLBU10060120T-R09L-1 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VLBU10060120T-R09L-1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VLBU10060120T-R09L-1?
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series VLBU VLBU VLBU VLBU VLBU
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 100 nH 120 nH 120 nH 100 nH 90 nH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
Current Rating (Amps) 83 A 83 A 83 A 83 A 83 A
Current - Saturation (Isat) 137A 108A 114A 133A 140A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 0.12mOhm 0.12mOhm 0.12mOhm 0.12mOhm 0.12mOhm
Q @ Freq - - - - -
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm) 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm) 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm) 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm) 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm)