TDK Corporation VLBU10060120T-R12L
Part No.:
VLBU10060120T-R12L
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLBU10060120T-R12L.pdf
Description:
FIXED IND 120NH 83A 0.12MOHM SMD
Shipping
Inventory:585
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
83 A
Current - Saturation (Isat):
114A
DC Resistance (DCR):
0.12mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
1. How to order VLBU10060120T-R12L on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VLBU10060120T-R12L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VLBU10060120T-R12L?
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series VLBU VLBU VLBU VLBU VLBU
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 100 nH 120 nH 120 nH 100 nH 90 nH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
Current Rating (Amps) 83 A 83 A 83 A 83 A 83 A
Current - Saturation (Isat) 137A 108A 114A 133A 140A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 0.12mOhm 0.12mOhm 0.12mOhm 0.12mOhm 0.12mOhm
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm) 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm) 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm) 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm) 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm)