Mornsun America, LLC VCF4824QBO-400WFR3-N
Part No.:
VCF4824QBO-400WFR3-N
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VCF4824QBO-400WFR3-N.pdf
Description:
ISOLATED MODULE DC DC CONVERTER1
Series:
VCF48_QBO-400WFR3-N (400W)
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
16.5A
Power (Watts):
396 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Features:
Adjustable Output, Baseplate
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
95%