Mornsun America, LLC URB2403YMD-10WHR3
Part No.:
URB2403YMD-10WHR3
Package:
6-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.URB2403YMD-10WHR3.pdf
Description:
ISOLATED MODULE DC DC CONVERTER
Series:
URB_YMD-10WR3 (10W)
Package/Case:
6-DIP Module, 5 Leads
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
2.4A
Power (Watts):
7.92 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Features:
Heat Sink
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
77%
Approval Agency:
CB, CE, cURus
Standard Number:
60950-1; 62368-1
1. How to order URB2403YMD-10WHR3 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the URB2403YMD-10WHR3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of URB2403YMD-10WHR3?
Image URB2403YMD-10WR3 URB2403YMD-10WHR3 URB2403YMD-15WR3 URB2403YMD-20WHR3 URB2403YMD-40WR3
Part Number URB2403YMD-10WR3 URB2403YMD-10WHR3 URB2403YMD-15WR3 URB2403YMD-20WHR3 URB2403YMD-40WR3
Series URB2403YMD-10WR3 (10W) URB_YMD-10WR3 (10W) URB2403YMD-15WR3 (15W) URB_YMD-20WR3 (20W) URB_YMD-40WR3 (40W)
Package/Case 6-DIP Module, 5 Leads 6-DIP Module, 5 Leads 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage - Output 1 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage - Output 4 - - - - -
Current - Output (Max) 2.4A 2.4A 4A 5A 10A
Power (Watts) 7.9 W 7.92 W 13 W 17 W 33 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Features - Heat Sink - Adjustable Output, Heat Sink Adjustable Output
Efficiency 78% 77% 88% 88% 89.5%