Mornsun America, LLC URB2403LD-30WHR3
Part No.:
URB2403LD-30WHR3
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.URB2403LD-30WHR3.pdf
Description:
ISOLATED MODULE DC DC CONVERTER
Series:
URB_LD-30WR3 (30W)
Package/Case:
6-DIP Module
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
6A
Power (Watts):
20 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Features:
Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Efficiency:
85%
Approval Agency:
CB, CE, cURus
Standard Number:
60950-1; 62368-1
1. How to order URB2403LD-30WHR3 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the URB2403LD-30WHR3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of URB2403LD-30WHR3?
Image URB2403LD-20WR3 URB2403LD-30WR3 URB2403LD-30WHR3
Part Number URB2403LD-20WR3 URB2403LD-30WR3 URB2403LD-30WHR3
Manufacturer Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC
Series URB2403LD-20WR3 (20W) URB2403LD-30WR3 (30W) URB_LD-30WR3 (30W)
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube
Product Status Not For New Designs Not For New Designs Not For New Designs
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1 1
Voltage - Input (Min) 9V 9V 9V
Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V
Voltage - Output 1 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage - Output 4 - - -
Current - Output (Max) 5A 6A 6A
Power (Watts) 17 W 20 W 20 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency 86% 83% 85%