Mornsun America, LLC URA2424YMD-20WR3
Part No.:
URA2424YMD-20WR3
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.URA2424YMD-20WR3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-24V 20W
Series:
URA2424YMD-20WR3 (20W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
417mA, 417mA
Power (Watts):
20 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Efficiency:
89%
Approval Agency:
CE
Standard Number:
1. How to order URA2424YMD-20WR3 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the URA2424YMD-20WR3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of URA2424YMD-20WR3?
Image URA2424YMD-6WR3 URA2424YMD-10WR3 URA2424YMD-20WR3 URA2424YMD-15WR3
Part Number URA2424YMD-6WR3 URA2424YMD-10WR3 URA2424YMD-20WR3 URA2424YMD-15WR3
Manufacturer Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC
Series URA_YMD-6WR3 (6W) URA2424YMD-10WR3 (10W) URA2424YMD-20WR3 (20W) URA2424YMD-15WR3 (15W)
Number of Outputs 2 2 2 2
Voltage - Input (Min) 9V 9V 9V 9V
Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V 36V
Voltage - Output 1 24V 24V 24V 24V
Voltage - Output 4 - - - -
Current - Output (Max) 125mA, 125mA 208mA, 208mA 417mA, 417mA 312mA, 312mA
Power (Watts) 6 W 10 W 20 W 15 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - - - -
Efficiency 87% 87% 89% 89%