Mornsun America, LLC URA2424YMD-10WR3
Part No.:
URA2424YMD-10WR3
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.URA2424YMD-10WR3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-24V 10W
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Series:
URA2424YMD-10WR3 (10W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
-24V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
208mA, 208mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
87%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
CB, CE, cURus
Standard Number:
1. How to order URA2424YMD-10WR3 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the URA2424YMD-10WR3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of URA2424YMD-10WR3?
Image URA2424YMD-6WR3 URA2424YMD-10WR3 URA2424YMD-20WR3 URA2424YMD-15WR3
Part Number URA2424YMD-6WR3 URA2424YMD-10WR3 URA2424YMD-20WR3 URA2424YMD-15WR3
Manufacturer Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC Mornsun America, LLC
Series URA_YMD-6WR3 (6W) URA2424YMD-10WR3 (10W) URA2424YMD-20WR3 (20W) URA2424YMD-15WR3 (15W)
Package/Case 5-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube Tube
Product Status Not For New Designs Not For New Designs Not For New Designs Not For New Designs
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 2 2 2 2
Voltage - Input (Min) 9V 9V 9V 9V
Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V 36V
Voltage - Output 1 24V 24V 24V 24V
Voltage - Output 2 -24V -24V -24V -24V
Voltage - Output 3 - - - -
Voltage - Output 4 - - - -
Current - Output (Max) 125mA, 125mA 208mA, 208mA 417mA, 417mA 312mA, 312mA
Power (Watts) 6 W 10 W 20 W 15 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - - - -
Efficiency 87% 87% 89% 89%