EPSON SG7050EAN 100.000000M-KJGAB
Part No.:
SG7050EAN 100.000000M-KJGAB
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SG7050EAN 100.000000M-KJGAB.pdf
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Manufacturer:
EPSON
Series:
SG7050EAN
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
65mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)