EPSON SG7050EAN 100.000000M-KEGAB
Part No.:
SG7050EAN 100.000000M-KEGAB
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SG7050EAN 100.000000M-KEGAB.pdf
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Manufacturer:
EPSON
Series:
SG7050EAN
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
65mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)
1. How to order SG7050EAN 100.000000M-KEGAB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SG7050EAN 100.000000M-KEGAB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SG7050EAN 100.000000M-KEGAB?
Manufacturer EPSON EPSON EPSON EPSON EPSON
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Base Resonator Crystal Crystal Crystal Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL LVPECL LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V 2.5V ~ 3.3V 2.5V ~ 3.3V 2.5V ~ 3.3V 2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability ±50ppm ±30ppm ±30ppm ±50ppm ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 65mA 65mA 65mA 65mA 65mA
Ratings - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - - 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm) 0.063" (1.60mm) 0.063" (1.60mm) 0.063" (1.60mm) 0.063" (1.60mm)