EPSON SG7050EAN 100.000000M-KJGA0
Part No.:
SG7050EAN 100.000000M-KJGA0
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SG7050EAN 100.000000M-KJGA0.pdf
Description:
XTAL OSC XO 100.000000MHZ
Series:
SG7050EAN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
100 MHz
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
65mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)
1. How to order SG7050EAN 100.000000M-KJGA0 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SG7050EAN 100.000000M-KJGA0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SG7050EAN 100.000000M-KJGA0?
Manufacturer EPSON EPSON EPSON EPSON EPSON
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Base Resonator Crystal Crystal Crystal Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL LVPECL LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V 2.5V ~ 3.3V 2.5V ~ 3.3V 2.5V ~ 3.3V 2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability ±50ppm ±30ppm ±30ppm ±50ppm ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 65mA 65mA 65mA 65mA 65mA
Ratings - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - - 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm) 0.063" (1.60mm) 0.063" (1.60mm) 0.063" (1.60mm) 0.063" (1.60mm)