TDK Corporation RLF12545T-5R6N6R1-PF
Part No.:
RLF12545T-5R6N6R1-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.RLF12545T-5R6N6R1-PF.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 6.1A 10.2MOHM SM
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.1 A
Current - Saturation (Isat):
8A
DC Resistance (DCR):
10.2mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.504" L x 0.492" W (12.80mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)