TDK Corporation RLF12545T-2R7N8R7-PF
Part No.:
RLF12545T-2R7N8R7-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.RLF12545T-2R7N8R7-PF.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 8.7A 5.4MOHM SMD
Shipping
Inventory:387
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
8.7 A
Current - Saturation (Isat):
12A
DC Resistance (DCR):
5.4mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.504" L x 0.492" W (12.80mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)
1. How to order RLF12545T-2R7N8R7-PF on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RLF12545T-2R7N8R7-PF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLF12545T-2R7N8R7-PF?
Inductance 2.7 µH 7.8 µH 1.9 µH 10 µH 4.2 µH
Tolerance ±30% ±30% ±30% ±20% ±30%
Current Rating (Amps) 8.7 A 5.4 A 10.5 A 5.1 A 6.5 A
Current - Saturation (Isat) 12A 7A 13A 6A 9.5A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 5.4mOhm Max 12.24mOhm Max 4.32mOhm Max 14.88mOhm Max 8.88mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Size / Dimension 0.504" L x 0.492" W (12.80mm x 12.50mm) 0.504" L x 0.492" W (12.80mm x 12.50mm) 0.504" L x 0.492" W (12.80mm x 12.50mm) 0.504" L x 0.492" W (12.80mm x 12.50mm) 0.504" L x 0.492" W (12.80mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm) 0.185" (4.70mm) 0.185" (4.70mm) 0.185" (4.70mm) 0.185" (4.70mm)