LP-18-400-NF-SMRP(QTY:1M).pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| 1st Connector | RP-SMA Jack | RP-SMA Plug | N-Type Jack | N-Type Plug | N-Type Jack |
| 1st Contact Gender | Male | Female | Female | Male | Female |
| 1st Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| 2nd Connector | RP-SMA Plug | N-Type Plug | RP-SMA Jack | RP-SMA Jack | RP-SMA Jack |
| 2nd Contact Gender | Female | Male | Male | Male | Male |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| Length | 15.75" (400.00mm) | 39.4" (1.0m) 3.3' | 39.4" (1.0m) 3.3' | 39.4" (1.0m) 3.3' | 39.4" (1.0m) 3.3' |
| Cable Type | LMR 100 | LMR 100 | LMR 400 | LMR 400 | LMR 400 |
| Cable Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |