Taiyo Yuden LMK325BJ476KM-P
Part No.:
LMK325BJ476KM-P
Description:
CAP CER 47UF 10V X5R 1210
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
SMPS Filtering
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order LMK325BJ476KM-P on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LMK325BJ476KM-P price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LMK325BJ476KM-P?
Image LMK325BJ476KMHP LMK325BJ476KM-P
Part Number LMK325BJ476KMHP LMK325BJ476KM-P
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series M M
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Obsolete
Capacitance 47 µF 47 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 10V 10V
Temperature Coefficient X5R X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C -55°C ~ 85°C
Features - -
Ratings AEC-Q200 -
Applications Automotive, SMPS Filtering SMPS Filtering
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm) 0.106" (2.70mm)