Taiyo Yuden LMK325BJ476KMHP
Part No.:
LMK325BJ476KMHP
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LMK325BJ476KMHP.pdf
Description:
CAP CER 47UF 10V X5R 1210
Product Status:
Active
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order LMK325BJ476KMHP on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LMK325BJ476KMHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LMK325BJ476KMHP?
Image LMK325BJ476KMHP
Part Number LMK325BJ476KMHP
Manufacturer Taiyo Yuden
Series M
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)