Sensata-Airpax IER1-1REC4C-61-50.0-AF-01-T
Part No.:
IER1-1REC4C-61-50.0-AF-01-T
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IER1-1REC4C-61-50.0-AF-01-T.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IER
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
50A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
TUV
1. How to order IER1-1REC4C-61-50.0-AF-01-T on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IER1-1REC4C-61-50.0-AF-01-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IER1-1REC4C-61-50.0-AF-01-T?
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series IER IER IER IER IER
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Current Rating (Amps) 40A 25A 50A 50A 30A
Voltage Rating - AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
Voltage Rating - DC 80 V 80 V 80 V 80 V 80 V