Sensata-Airpax IER11-1-63-30.0-F-01-T
Part No.:
IER11-1-63-30.0-F-01-T
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IER11-1-63-30.0-F-01-T.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IER
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
2
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
TUV
1. How to order IER11-1-63-30.0-F-01-T on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IER11-1-63-30.0-F-01-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IER11-1-63-30.0-F-01-T?
Image IER11-1-63-30.0-F-01-T IER11-1-63-16.0-F-01-T IER11-1REC4O-51-35.0-AC-01-T
Part Number IER11-1-63-30.0-F-01-T IER11-1-63-16.0-F-01-T IER11-1REC4O-51-35.0-AC-01-T
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series IER IER IER
Packaging Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay) Magnetic (Hydraulic Delay) Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) 30A 16A 35A
Voltage Rating - AC 250 V 250 V 250 V
Voltage Rating - DC 80 V 80 V 80 V