Vishay Dale CRCW25125R10FKEG
Part No.:
CRCW25125R10FKEG
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW25125R10FKEG.pdf
Description:
RES SMD 5.1 OHM 1% 1W 2512
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
5.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Failure Rate:
1. How to order CRCW25125R10FKEG on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW25125R10FKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25125R10FKEG?
Image CRCW25125R10FKEG CRCW25125R10FKEGHP
Part Number CRCW25125R10FKEG CRCW25125R10FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric) 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 5.1 Ohms 5.1 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1.5W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)