Vishay Dale CRCW25125R10FKEGHP
Part No.:
CRCW25125R10FKEGHP
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW25125R10FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 5.1 OHM 1% 1.5W 2512
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CRCW-HP e3
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
5.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order CRCW25125R10FKEGHP on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW25125R10FKEGHP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25125R10FKEGHP?
Image CRCW25125R10FKEGHP
Part Number CRCW25125R10FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 5.1 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)