Skyworks Solutions Inc. 550QK400M000DG
Part No.:
550QK400M000DG
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.550QK400M000DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 400.0000MHZ CML
Packaging:
Strip
Frequency:
400 MHz
Output:
CML
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
±295ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
117mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 550QK400M000DG on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 550QK400M000DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550QK400M000DG?
Image 550QK400M000DGR 550QK400M000DG
Part Number 550QK400M000DGR 550QK400M000DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si550 Si550
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type VCXO VCXO
Frequency 400 MHz 400 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CML CML
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±100ppm ±100ppm
Absolute Pull Range (APR) ±295ppm ±295ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 117mA 117mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)