Skyworks Solutions Inc. 550QK400M000DGR
Part No.:
550QK400M000DGR
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.550QK400M000DGR.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 400.0000MHZ CML
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
400 MHz
Output:
CML
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
±295ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
117mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 550QK400M000DGR on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 550QK400M000DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550QK400M000DGR?
Image 550QK400M000DGR
Part Number 550QK400M000DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si550
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type VCXO
Frequency 400 MHz
Function Enable/Disable
Output CML
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±100ppm
Absolute Pull Range (APR) ±295ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 117mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)