ZMY8V2-GS18.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ZMY8V2-GS18.
| Image | ||
| Part Number | ZMY8V2-GS18 | ZMY8V2-GS08 |
| Series | - | - |
| Package/Case | DO-213AB, MELF (Glass) | DO-213AB, MELF (Glass) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 8.2 V | 8.2 V |
| Tolerance | ±5% | ±5% |
| Power - Max | 1 W | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 2 Ohms | 2 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 6 V | 500 nA @ 6 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | - |
| Operating Temperature | 175°C | 175°C |