Amphenol Anytek YK4421003000G
Part No.:
YK4421003000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Barrier Blocks
Package:
Description:
CONN BARRIER STRP 10CIRC 0.374"
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
YK442
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Block Type:
Barrier Block
Number of Circuits:
10
Number of Wire Entries:
10
Pitch:
0.374" (9.50mm)
Number of Rows:
1
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating:
300V
Wire Gauge:
10-22 AWG
Top Termination:
Screws with Captive Plate
Bottom Termination:
PC Pin
Barrier Type:
3 Wall (Tri)
Features:
Color:
Black
1. How to order YK4421003000G on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the YK4421003000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YK4421003000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of YK4421003000G.
Image YK4421003000G
Part Number YK4421003000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series YK442
Packaging Bulk
Product Status Active
Terminal Block Type Barrier Block
Number of Circuits 10
Number of Wire Entries 10
Pitch 0.374" (9.50mm)
Number of Rows 1
Current Rating (Amps) 30A
Voltage Rating 300V