VPG Foil Resistors Y4081442R000T9R
Part No.:
Y4081442R000T9R
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y4081442R000T9R.pdf
Description:
FRSG0603 442R00 TCR2.5 0.01% S T
Packaging:
Bulk
Resistance:
442 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±2.5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 225°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order Y4081442R000T9R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y4081442R000T9R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y4081442R000T9R?
Image Y4081442R000T9R
Part Number Y4081442R000T9R
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 442 Ohms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)