VPG Foil Resistors Y4081100R000Q9R
Part No.:
Y4081100R000Q9R
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y4081100R000Q9R.pdf
Description:
FRSG0603 100R00 TCR2.5 0.02% S T
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
FRSG
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2.5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 225°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order Y4081100R000Q9R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y4081100R000Q9R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y4081100R000Q9R?
Image Y4081100R000Q9R
Part Number Y4081100R000Q9R
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series FRSG
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Strip
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±0.02%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)