VPG Foil Resistors Y40239K53000D9W
Part No.:
Y40239K53000D9W
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y40239K53000D9W.pdf
Description:
FRSM1206 9K5300 TCR0.2 0.5% S W
Resistance:
9.53 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order Y40239K53000D9W on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y40239K53000D9W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y40239K53000D9W?
Image Y40239K53000D9W
Part Number Y40239K53000D9W
Product Status Active
Resistance 9.53 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)