VPG Foil Resistors Y402351R0000B9R
Part No.:
Y402351R0000B9R
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y402351R0000B9R.pdf
Description:
FRSM1206 51R000 TCR0.2 0.1% S T
Resistance:
51 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order Y402351R0000B9R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y402351R0000B9R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y402351R0000B9R?
Image Y402351R0000B9R
Part Number Y402351R0000B9R
Product Status Active
Resistance 51 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)