VPG Foil Resistors Y1832806R000D0R
Part No.:
Y1832806R000D0R
Description:
VFCE2010 806R00 0.5% B T
Resistance:
806 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order Y1832806R000D0R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1832806R000D0R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1832806R000D0R?
Image Y1832806R000D0R
Part Number Y1832806R000D0R
Product Status Active
Resistance 806 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 2010
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)