VPG Foil Resistors Y18324K32000D0R
Part No.:
Y18324K32000D0R
Description:
VFCE2010 4K3200 0.5% B T
Resistance:
4.32 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order Y18324K32000D0R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y18324K32000D0R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y18324K32000D0R?
Image Y18324K32000D0R
Part Number Y18324K32000D0R
Product Status Active
Resistance 4.32 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 2010
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)