VPG Foil Resistors Y183249R9000D0R
Part No.:
Y183249R9000D0R
Description:
VFCE2010 49R900 0.5% B T
Resistance:
49.9 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order Y183249R9000D0R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y183249R9000D0R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y183249R9000D0R?
Image Y183249R9000D0R
Part Number Y183249R9000D0R
Product Status Active
Resistance 49.9 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 2010
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)