VPG Foil Resistors Y1832200R000D0R
Part No.:
Y1832200R000D0R
Description:
VFCE2010 200R00 0.5% B T
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order Y1832200R000D0R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1832200R000D0R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1832200R000D0R?
Image Y1832200R000D0R
Part Number Y1832200R000D0R
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 2010
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)