VPG Foil Resistors Y1832100R000D0R
Part No.:
Y1832100R000D0R
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Description:
VFCE2010 100R00 0.5% B T
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
VFCE
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order Y1832100R000D0R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1832100R000D0R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1832100R000D0R?
Image Y1832100R000D0R
Part Number Y1832100R000D0R
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series VFCE
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 2010
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)