VPG Foil Resistors Y1631345R000T9R
Part No.:
Y1631345R000T9R
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y1631345R000T9R.pdf
Description:
VFCP1506 345R000 TCR0.2 0.01% S
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
VFCP
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
345 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.3W
Composition:
Metal Foil
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
Size / Dimension:
0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order Y1631345R000T9R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1631345R000T9R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1631345R000T9R?
Image Y1631345R000T9R
Part Number Y1631345R000T9R
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series VFCP
Package/Case Nonstandard
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 345 Ohms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings -
Size / Dimension 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)