VPG Foil Resistors Y1630750R000T9R
Part No.:
Y1630750R000T9R
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y1630750R000T9R.pdf
Description:
VFCP1206 750R00 TCR0.2 0.01% S T
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
750 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order Y1630750R000T9R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1630750R000T9R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1630750R000T9R?
Image Y1630750R000T9R
Part Number Y1630750R000T9R
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 750 Ohms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)