VPG Foil Resistors Y16302K61000T9W
Part No.:
Y16302K61000T9W
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y16302K61000T9W.pdf
Description:
RES SMD 2.61KOHM 0.01% 1/4W 1206
Packaging:
Tray
Product Status:
Last Time Buy
Resistance:
2.61 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order Y16302K61000T9W on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y16302K61000T9W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y16302K61000T9W?
Image Y16302K61000T9W
Part Number Y16302K61000T9W
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tray
Product Status Last Time Buy
Resistance 2.61 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)