VPG Foil Resistors Y16302K15000T0R
Part No.:
Y16302K15000T0R
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y16302K15000T0R.pdf
Description:
VFCP1206 2K15000 TCR0.2 0.01% B
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
2.15 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order Y16302K15000T0R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y16302K15000T0R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y16302K15000T0R?
Image Y16302K15000T0R
Part Number Y16302K15000T0R
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 2.15 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)