VPG Foil Resistors Y1630250R000T9W
Part No.:
Y1630250R000T9W
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y1630250R000T9W.pdf
Description:
RES SMD 250 OHM 0.01% 1/4W 1206
Packaging:
Tray
Product Status:
Last Time Buy
Resistance:
250 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order Y1630250R000T9W on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1630250R000T9W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1630250R000T9W?
Image Y1630250R000T9W
Part Number Y1630250R000T9W
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tray
Product Status Last Time Buy
Resistance 250 Ohms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)