VPG Foil Resistors Y1628379R000B9R
Part No.:
Y1628379R000B9R
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y1628379R000B9R.pdf
Description:
RES SMD 379 OHM 0.1% 3/4W 2512
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Resistance:
379 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Composition:
Metal Foil
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order Y1628379R000B9R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1628379R000B9R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1628379R000B9R?
Image Y1628379R000B9R
Part Number Y1628379R000B9R
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series *
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Resistance 379 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Ratings 2512
Size / Dimension 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)