VPG Foil Resistors Y116969R8000Q0R
Part No.:
Y116969R8000Q0R
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y116969R8000Q0R.pdf
Description:
RES SMD 69.8 OHM 0.6W 3017
Resistance:
69.8 Ohms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Failure Rate:
1. How to order Y116969R8000Q0R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y116969R8000Q0R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y116969R8000Q0R?
Image Y116969R8000Q0R
Part Number Y116969R8000Q0R
Product Status Active
Resistance 69.8 Ohms
Tolerance ±0.02%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Ratings SMD
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)