VPG Foil Resistors Y11695K11000T14R
Part No.:
Y11695K11000T14R
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y11695K11000T14R.pdf
Description:
RES SMD 5.11K OHM 0.6W 3017
Resistance:
5.11 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Failure Rate:
1. How to order Y11695K11000T14R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y11695K11000T14R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y11695K11000T14R?
Image Y11695K11000T14R
Part Number Y11695K11000T14R
Product Status Active
Resistance 5.11 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Ratings SMD
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)