VPG Foil Resistors Y116950R0000Q139R
Part No.:
Y116950R0000Q139R
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y116950R0000Q139R.pdf
Description:
RES SMD 50 OHM 0.02% 0.6W J LEAD
Resistance:
50 Ohms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Failure Rate:
1. How to order Y116950R0000Q139R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y116950R0000Q139R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y116950R0000Q139R?
Image Y116950R0000Q139R
Part Number Y116950R0000Q139R
Product Status Active
Resistance 50 Ohms
Tolerance ±0.02%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Ratings SMD
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)