VPG Foil Resistors Y116946R4000Q9R
Part No.:
Y116946R4000Q9R
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y116946R4000Q9R.pdf
Description:
RES SMD 46.4 OHM 0.6W 3017
Resistance:
46.4 Ohms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Failure Rate:
1. How to order Y116946R4000Q9R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y116946R4000Q9R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y116946R4000Q9R?
Image Y116946R4000Q9R
Part Number Y116946R4000Q9R
Product Status Active
Resistance 46.4 Ohms
Tolerance ±0.02%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Ratings SMD
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)