VPG Foil Resistors Y1169332R000T9R
Part No.:
Y1169332R000T9R
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y1169332R000T9R.pdf
Description:
RES SMD 332OHM 0.01% 0.6W J LEAD
Resistance:
332 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Failure Rate:
1. How to order Y1169332R000T9R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1169332R000T9R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1169332R000T9R?
Image Y1169332R000T9R
Part Number Y1169332R000T9R
Product Status Active
Resistance 332 Ohms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Ratings SMD
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)