VPG Foil Resistors Y1169300R000T139R
Part No.:
Y1169300R000T139R
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y1169300R000T139R.pdf
Description:
RES SMD 300OHM 0.01% 0.6W J LEAD
Resistance:
300 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Failure Rate:
1. How to order Y1169300R000T139R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1169300R000T139R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1169300R000T139R?
Image Y1169300R000T139R
Part Number Y1169300R000T139R
Product Status Active
Resistance 300 Ohms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Ratings SMD
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)