VPG Foil Resistors Y11691K12000T9R
Part No.:
Y11691K12000T9R
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y11691K12000T9R.pdf
Description:
RES SMD 1.12K OHM 0.6W 3017
Resistance:
1.12 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Failure Rate:
1. How to order Y11691K12000T9R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y11691K12000T9R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y11691K12000T9R?
Image Y11691K12000T9R
Part Number Y11691K12000T9R
Product Status Active
Resistance 1.12 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Ratings SMD
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)