VPG Foil Resistors Y116910K0000T0R
Part No.:
Y116910K0000T0R
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y116910K0000T0R.pdf
Description:
RES SMD 10KOHM 0.01% 0.6W J LEAD
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Failure Rate:
1. How to order Y116910K0000T0R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y116910K0000T0R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y116910K0000T0R?
Image Y116910K0000T0R
Part Number Y116910K0000T0R
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Ratings SMD
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)