VPG Foil Resistors Y1169100R000Q13R
Part No.:
Y1169100R000Q13R
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y1169100R000Q13R.pdf
Description:
RES SMD 100OHM 0.02% 0.6W J LEAD
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Failure Rate:
1. How to order Y1169100R000Q13R on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1169100R000Q13R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1169100R000Q13R?
Image Y1169100R000Q13R
Part Number Y1169100R000Q13R
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±0.02%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Ratings SMD
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)