XX518A3PAM12.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XX518A3PAM12.
| Image |  |
| Part Number | XX518A3PAM12 |
| Manufacturer | Telemecanique Sensors |
| Series | - |
| Package/Case | Cylinder, Threaded - M18 |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Sensor Type | Ultrasonic |
| Sensing Distance | 2.008" ~ 20.000" (51mm ~ 508mm) |
| Output Type | PNP-NO, 3-Wire |
| Response Frequency | - |
| Shielding | - |
| Material - Body | Plastic |
| Voltage - Supply | 12V ~ 24V |
| Termination Style | Connector |
| Operating Temperature | -20°C ~ 65°C |