Telemecanique Sensors XS512B1NAM12
Part No.:
XS512B1NAM12
Manufacturer:
Telemecanique Sensors
Category:
Proximity Sensors
Package:
Cylinder, Threaded - M12
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.XS512B1NAM12.pdf
Description:
INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
Manufacturer:
Telemecanique Sensors
Series:
Package/Case:
Cylinder, Threaded - M12
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Sensor Type:
Inductive
Sensing Distance:
0.079" (2mm)
Output Type:
NPN-NO, 3-Wire
Response Frequency:
Shielding:
Unshielded
Material - Body:
Nickel-Plated Brass
Voltage - Supply:
12V ~ 24V
Termination Style:
Connector
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C
Ingress Protection:
IP67, IP69K
Indicator:
LED
1. How to order XS512B1NAM12 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the XS512B1NAM12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XS512B1NAM12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XS512B1NAM12.
Image XS512B1NAM12
Part Number XS512B1NAM12
Manufacturer Telemecanique Sensors
Series -
Package/Case Cylinder, Threaded - M12
Packaging Box
Product Status Active
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.079" (2mm)
Output Type NPN-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Material - Body Nickel-Plated Brass
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Termination Style Connector
Operating Temperature -25°C ~ 70°C